• 1-jpg.jpg
  • 2-jpg.jpg
  • 3-JPG.jpg
  • 4-jpg.jpg
  • 5-jpg.jpg

Wakacje w PAIDI

Pierwsze "Lato w Paidi"... 

Podczas tegorocznych wakacji w Centrum Zabawy i Nauki „Paidi” odbyło się osiem turnusów półkolonii.
Z wypoczynku pod nazwą „Lato w Paidi” skorzystało 144 dzieci.
Turnus trwał pięć dni, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 14.00.

Każdego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji.

Każdy poniedziałek był dniem poznawania się – od samego rana dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjnych, poznawały swoje imiona i zainteresowania, jak również ustalały wspólnie z wychowawcami zasady turnusu. Każde dziecko podpisywało się pod wspólnie wypracowanym „kodeksem”, który przez czas trwania turnusu wywieszony był w widocznym miejscu w sali zabaw. Poniedziałki były również dniami, w których odbywały się wycieczki do Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Tam dzieci poznawały specyfikę pracy policjantów – obserwowały pracę dyżurnego policjanta, widziały areszt, w którym przebywają zatrzymani oraz pokój przesłuchań. Dzieci miały okazję obejrzeć, a nawet wejść do radiowozu. Policjanci pokazywali także broń, kajdanki, prowadnicę, pasy i kaftan bezpieczeństwa oraz alkomaty – „sprzęty” te za każdym razem wzbudzały u dzieci spory entuzjazm. Dzieci brały także udział w pogadance na temat bezpieczeństwa na drodze, oglądały film poświęcony tej tematyce.

W każdy wtorek odbywała się wycieczka do Muzeum Piekarstwa Grażyny i Tomasza Vogt, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat „Tajemnice chleba” oraz miały możliwość własnoręcznie uformować pieczywo, które następnie było wypiekane i jeszcze cieplutkie trafiało z powrotem w rączki małych mistrzów piekarstwa.

Środa była tzw. dniem basenowym. Dzieci korzystały w ten dzień z atrakcji pleszewskich basenów – podczas upalnych dni spędzały czas na basenie odkrytym, a w razie niepogody odwiedzały Park Wodny „Planty”.
W czwartki atrakcją oczekiwaną przez dzieci od samego rana były warsztaty pieczenia i dekorowania ciasteczek, które odbywały się w Restauracji Bax w Pleszewie.

Czwartki były dniami pełnymi domowego smaku, kolorowego lukru i różnorodnych posypek. W restauracji dzieci spędzały czas w profesjonalnej kuchni, gdzie pod okiem przemiłych pań kucharek własnoręcznie wałkowały, wykrawały i dekorowały ciasteczka. Zabawa zawsze była przepyszna!!!

Piątki były dniami, którym przyświecało hasło „Mały artysta”. Dzień rozpoczynał się pokazem produkcji mydła w wykonaniu pracowników zaprzyjaźnionej spółdzielni socjalnej "1979" z Kościelnej Wsi – każde dziecko dostawało na pamiątkę mydełko, które własnoręcznie pakowało. Następnie dzieci biorąc udział w warsztatach balonowych uczyły się jak „wyczarować” balonowego pieska czy króliczki. Powstała również galeria ilustracji, co najbardziej się podobało dzieciom podczas półkolonii.
Każdego dnia półkolonii był czas przeznaczony na zabawę w konstrukcji zabawowej, którą dzieci uwielbiają oraz na zabawy zorganizowane, prowadzone przez wychowawców zarówno w sali zabaw, jak i na świeżym powietrzu,
Fotogaleria ze wszystkich turnusów półkolonii dostępna jest również na naszym profilu na Facebooku.

 

  

Półkolonie organizujemy od 2014 r. w każde wakacje letnie i ferie zimowe. 

Zapraszamy do kontaktu :)